Almanya Nitelikli İşçi Alımına Başladı

4,7 (32 oylama)
Son Güncelleme Tarihi:11/2023
Türkçe

Etkin Zaman Yönetimi Sertifika Programı
eğitimimize göz atabilirsiniz.

**Önemli Not: Makale bilgilendirme makalesidir. Başvuru yapabileceğiniz Sertifika Eğitimleri ve İş Başvurusu Web Siteleri hakkında bilgi verir. **


Almanya İçişleri Bakanlığı yasa tasarısı ile birlikte AB ülkesi kapsamında olmayan ülkelerden de Almanya’da çalışabilecek vasıflı işçi alımına başlanacak. Bu yeni fırsat doğrultusunda Türkiye’den başvuru yapmak isteyenler için gerekli bazı bilgileri aktaracağız. Öncelikle vasıflı işçi alımı diplomanın denkliğinin olması zorunluğunun kalkması ile birlikte bürokrasideki azalma daha kısa prosedürlerle gidişi kolaylaştırıyor.

Daha sonra yasa tasarısına eklenen puan sistemi ile Başvuruda bulunacaklar kendilerini ne kadar geliştirirse puan sisteminde öne geçme oranı da bir o kadar artar. Puan sistemi içeriğinde var olan yaş, mesleki deneyim, Almanya ile bağlantı ve partner veya eşlere eşlik etme potansiyeli ve Almanca veya İngilizce dil becerileri yer alır.

Almanya’da var olan birçok firmanın iletişim dili Almancadır. Bazı firmalar İngilizce ağırlıklı olsa da genel iletişim dili Almanca olduğu için bu bakımdan kendinizi geliştirmeniz gerekecektir. Bu yüzden öğrenilen Almancanın sertifikalı olması başvurunuzda sizi öne çıkarabilecek büyük bir etken olacağı gibi yararlı da olacaktır. Dilinizi geliştirmek için sitemizde bulunan Temel Seviye Almanca Eğitimine kayıt oluşturabilir. Eğitim sonunda Sertifikanızı alarak Almanya başvurunuza ekleyebilirsiniz.

Dil bilgisinin ardından mesleki bilgi konusunda yeterli bilginiz olmadığını ilerleyeceğiniz kariyer alanını bilmiyorsanız da Mesleki Bilgi Merkezi’nden meslekler hakkında bilgi edinebilir, içerdikleri faaliyetleri inceleyebilir, iletişime geçerek Almanya’da hangi meslek alanında iş bulma fırsatınızın daha fazla olduğu konusunda bilgi alabilirsiniz.

Başvuru yapacağınız meslek alanları ile ilgili aldığınız sertifikalar profil oluşturduğunuz sitelerde veya direkt başvuruda bulunduğunuz firmalarda sizleri öne çıkaracak, meslekler hakkında daha fazla bilgi edinmenizi, alanınızda uzman kategorisinde görülmenizi ve iş bulma potansiyelinizi artıracaktır. İşte Almanya işe alım şartlarındaki meslek gruplarından Fatih sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi onaylı sertifika alabileceğiniz eğitimler;

 

Sağlık Alanı ile İlgilenenler için Sağlık Eğitimleri Kategorisi;

 

Diş Hekimi Sekreterliği

Diş Hekimi Sekreterleri, diş hekiminin gerçekleştirdiği tüm tedavi süreçlerinde yanında bulunan devlet hastanelerinde veya özel kliniklerde çalışabilen kişilerdir.

Almanya iş başvurusunda bu alanda ilerlemek isteyenler sitemizde bulunan Diş Hekimi Sekreterliği Eğitimine başvuru yaparak eğitim sonunda sertifika alabilir. Rakiplerinin önüne geçerek iş imkanını artırabilirler.

 

Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği

Hasta Kabul Kayıt Sekreterleri, sağlık hizmeti vermekte olan kurum ve kuruluşlar içerisinde hasta giriş çıkışlarını, tedavi ve poliklinik hizmetlerinin dokümantasyon ve evrak işlerini yürüten kişilerdir.

Almanya iş başvurusunda bu alanda ilerlemek isteyenler sitemizde bulunan Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği Eğitimine başvuru yaparak eğitim sonunda sertifika alabilir. Rakiplerinin önüne geçerek iş imkanını artırabilirler.

 

Tıbbi Sekreterlik ve Dokümantasyon

Tıbbi Sekreterler, sağlık kurumlarında verilmekte olan hizmetlerin kayıtlarını tutan, işlemlerin gerçekleştiği süreçte haberleşme ve yazışma işlerini yürüten kişilerdir.

Almanya iş başvurusunda bu alanda ilerlemek isteyenler sitemizde bulunan Tıbbi Sekreterlik ve Dokümantasyon Eğitimine başvuru yaparak eğitim sonunda sertifika alabilir. Rakiplerinin önüne geçerek iş imkanını artırabilirler.

 

Pedagoji Alanı ile ilgilenenler için Pedagojik Eğitimler Kategorisi;

 

0-36 Ay Çocuk Bakım Sertifika Eğitimi

0-36 Ay Çocuk Bakımı Sertifika Eğitimi, çocuk bakımı ile ilgili tüm süreçlerin ve bilgilerin öğrenilebileceği, öğrenilen bilgileri uygulayabileceği, çocukların sosyal ve psikolojik olarak gelişimini destekleyecek eğitimi verme amacı ile hazırlanan eğitim programıdır.

Almanya iş başvurusunda bu alanda ilerlemek isteyenler sitemizde bulunan 0-36 Ay Çocuk Bakım Sertifika Eğitimine başvuru yaparak eğitim sonunda sertifika alabilir. Rakiplerinin önüne geçerek iş imkanını artırabilirler.

 

Çocuk Bakım Personeli Eğitimi

Çocuk bakım personelleri, eğitim kurumlarında çocukların günlük bakımları ile ilgilenen, fiziksel güvenliklerini sağlayan, çocukların yaş gruplarına uygun olarak etkinlik malzemelerini hazırlayan kişilerdir.

Almanya iş başvurusunda bu alanda ilerlemek isteyenler sitemizde bulunan Çocuk Bakım Personeli Eğitimine başvuru yaparak eğitim sonunda sertifika alabilir. Rakiplerinin önüne geçerek iş imkanını artırabilirler.

 

Çocuklar İçin Felsefe P4C Sertifika Eğitimi

Çocuklar İçin Felsefe P4C Sertifika Eğitimi, çocukların küçük yaştan itibaren yeteneklerini kazandırmak amacı ile nasıl yaratıcı, özenli, sorgulayıcı bireyler olmalarını sağlanabileceği dikkat ve hafızalarını geliştirebileceğiyle birlikte bilişsel becerilerini geliştirebilecekleri bilgilerin verildiği, bu alanda ilerleyeceklere yetkinlik kazandırmak için hazırlanan eğitim programıdır.

Almanya iş başvurusunda bu alanda ilerlemek isteyenler sitemizde bulunan Çocuklar İçin Felsefe P4C Sertifika Eğitimine başvuru yaparak eğitim sonunda sertifika alabilir. Rakiplerinin önüne geçerek iş imkanını artırabilirler.

 

Çocuk Gelişimi Sertifika Eğitimi

Çocuk Gelişimi Sertifika Eğitimi, çocukların eğitim ve gelişimlerinde, öğrenme kabiliyetlerini, zihinsel, sosyal, fiziksel ve kişisel becerilerini oluşturma ve geliştirme bilgilerini verme amacı ile hazırlanan eğitim programıdır.

Almanya iş başvurusunda bu alanda ilerlemek isteyenler sitemizde bulunan Çocuk Gelişimi Sertifika Eğitimine başvuru yaparak eğitim sonunda sertifika alabilir. Rakiplerinin önüne geçerek iş imkanını artırabilirler.

 

4-6 Yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri Sertifika Eğitimi

4-6 Yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri Sertifika Eğitimi, okul öncesi çocuklara yönelik etkinlikleri hazırlama, etkinlikleri yaptırabilme gibi yetkinlikleri kazandırma amacı ile hazırlanan eğitim programıdır.

Almanya iş başvurusunda bu alanda ilerlemek isteyenler sitemizde bulunan 4-6 Yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri Sertifika Programına başvuru yaparak eğitim sonunda sertifika alabilir. Rakiplerinin önüne geçerek iş imkanını artırabilirler.

 

İşletme alanı ile ilgilenenler için İşletme Eğitimleri Kategorisi;

 

Taşınmaz Ticareti Sertifika Eğitimi

Taşınmaz Ticareti Sertifika Programı, emlakçılık ile ilgili tüm bilgileri vermek bu konuda bireylerin yeteneklerini geliştirmek ve yetkinlik kazandırmak amacı ile hazırlanmıştır.

Almanya iş başvurusunda bu alanda ilerlemek isteyenler sitemizde bulunan Taşınmaz Ticareti Sertifika Eğitimine başvuru yaparak eğitim sonunda sertifika alabilir. Rakiplerinin önüne geçerek iş imkanını artırabilirler.

 

Pazarlama Yönetimi Sertifika Eğitimi

Pazarlama Yönetimi Sertifika Programı, istihdam edildikleri işletmenin hedef pazarını ve müşteri tabanını araştırabilecek, şirket araç ve kaynaklarını denetleyebilecek, kampanya oluşturabilecek ve yönetebilecek, sosyal medyada içerik oluşturabilecek, marka bilinirliğini artırmak adına dijital veya basılı içerikler oluşturabilecek becerileri kazandırmak amacı ile hazırlanmıştır.

Almanya iş başvurusunda bu alanda ilerlemek isteyenler sitemizde bulunan Pazarlama Yönetimi Sertifika Eğitimine başvuru yaparak eğitim sonunda sertifika alabilir. Rakiplerinin önüne geçerek iş imkanını artırabilirler.

 

Satış ve Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Eğitimi

Satış ve Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Eğitimi, satış ve pazarlama süreçlerini profesyonelce yürütebilecek, satış odaklı ekipler oluşturabilecek, operasyonel anlamda eksiksiz olabilecek, satış esnasında tavır ve mimiklerin nasıl olması ile ilgili bilgi ve becerileri kazandırmak amacı ile hazırlanmıştır.

Almanya iş başvurusunda bu alanda ilerlemek isteyenler sitemizde bulunan Satış ve Pazarlama Uzmanlığı Sertifika Eğitimine başvuru yaparak eğitim sonunda sertifika alabilir. Rakiplerinin önüne geçerek iş imkanını artırabilirler.

 

Satış Danışmanlığı Sertifika Eğitimi

Satış Danışmanlığı Sertifika Eğitimi, güncel satış modelleri hakkında bilgi vermek, satış becerisi kazandırmak, satış süreçlerini yönetebilecek bilgi ve becerileri kazandırmak amacı ile hazırlanmıştır.

Almanya iş başvurusunda bu alanda ilerlemek isteyenler sitemizde bulunan Satış Danışmanlığı Sertifika Eğitimine başvuru yaparak eğitim sonunda sertifika alabilir. Rakiplerinin önüne geçerek iş imkanını artırabilirler.

 

Halkla İlişkiler Sertifika Eğitimi

Halkla İlişkiler, örgütlerin, kurum veya kuruluşların bağlantılarını, iletişim süreçlerini, organizasyonlarını yönetmekle görevli birimlerdir.

Almanya iş başvurusunda bu alanda ilerlemek isteyenler sitemizde bulunan Halkla İlişkiler Sertifika Eğitimine başvuru yaparak eğitim sonunda sertifika alabilir. Rakiplerinin önüne geçerek iş imkanını artırabilirler.

 

İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Eğitimi

İnsan Kaynakları, doğru işe doğru insanın yerleştirilmesi, iş tatmini, iş kanunu, çalışma süreleri, çalışma yaşı, iş sağlığı ve güvenliği, iş sözleşmeleri, ücret, prim gibi tüm süreçlerden sorumlu birimdir.

Almanya iş başvurusunda bu alanda ilerlemek isteyenler sitemizde bulunan İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Eğitimine başvuru yaparak eğitim sonunda sertifika alabilir. Rakiplerinin önüne geçerek iş imkanını artırabilirler.

 

Yöneticilik ile ilgilenenler için Yönetici Eğitimleri Kategorisi;

 

Yönetim ve Organizasyon Sertifika Eğitimi

Yönetim ve Organizasyon Sertifika Eğitimi, yöneticilerin en temel özelliği olan karar verebilme yetkisi adı altında sergilemesi gereken becerilere göre vizyon, misyon, denetim, strateji, yönetim, kurumsal değerler, amaç belirleyebilme, yetkilendirme, takım çalışması, etkinlik ve verimlilik gibi birçok alanda becerilerini geliştirebilmeleri amacı ile hazırlanmıştır.

Almanya iş başvurusunda bu alanda ilerlemek isteyenler sitemizde bulunan Yönetim ve Organizasyon Sertifika Eğitimine başvuru yaparak eğitim sonunda sertifika alabilir. Rakiplerinin önüne geçerek iş imkanını artırabilirler.

 

Liderlik ve Etkin YöneticilikSertifika Eğitimi

Liderlik ve Etkin Yöneticilik Sertifika Eğitimi, kişilerin liderlik kapasitelerini keşfetmeleri, ekip performans yönetimini sağlayabilmeleri, takım çalışmalarına liderlik edebilecek ve uyum sağlayabilecek ve etkin yönetim becerileri kazanabilmeleri amacı ile hazırlanmıştır.

Almanya iş başvurusunda bu alanda ilerlemek isteyenler sitemizde bulunan Liderlik ve Etkin Yöneticilik Sertifika Eğitimine başvuru yaparak eğitim sonunda sertifika alabilir. Rakiplerinin önüne geçerek iş imkanını artırabilirler.

 

Yönetici Asistanlığı Sertifika Eğitimi

Yönetici Asistanları, yöneticilerin iş akışını takip eden, iletişimi kuvvetli olan, imaj yönetimi yapabilen, zaman zaman yönetici yerine düşünebilecek yetkinlik ve bilgi sahibi olan kişilerdir.

Almanya iş başvurusunda bu alanda ilerlemek isteyenler sitemizde bulunan Yönetici Asistanlığı Sertifika Eğitimine başvuru yaparak eğitim sonunda sertifika alabilir. Rakiplerinin önüne geçerek iş imkanını artırabilirler.

 

İlerlemek istenilen kariyer alanı veya hali hazırda var olan meslek bilgileri doğrultusunda iş bulmanıza yardımcı olabilecek niteliklerinizi ve deneyimlerinizi ekleyebileceğiniz, profil oluşturarak iş başvurunuzu yapabileceğiniz ve bu sayede size uygun iş ilanlarını görebileceğiniz, işverenlerin sizleri görebileceği uygun olduğunuz pozisyonlarla ilgili sizinle iletişime geçebileceği Almanya’da aktif olarak kullanılan bazı web sitelerini sizlerle paylaşacağız;

https://www.social-bee.de/jobs/

https://www.xn--jobs-fr-meine-region-uec.de/de/

https://www.paritaet-berlin.de/aktuelles/detail/aus-fuer-work-for-refugees

https://www.xn--jobbrse-d1a.de/refugees/

https://www.jobs4refugees.org/

https://www.workeer.de/en

https://www.make-it-in-germany.com/de/arbeiten-in-deutschland/jobboerse

https://www.xn--jobbrse-d1a.de/

https://www.adzuna.de/

https://www.stepstone.de/

https://www.monster.de/

Bunlar dışında firmaların kendi web sitelerinden, sosyal ağlar üzerinden, fuarlardan, gazetelerden ve danışmanlık merkezlerinden de bilgi alabilir, iş ilanlarını görebilir, destek alabilirsiniz.

 

Yorumlar

Sitemizi kullanarak çerezlere (cookie) izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için Çerez Politikamız'ı inceleyebilirsiniz. TAMAM